Inspiratiedag 2025

Van voorstelling naar klaslokaal – ervaar de kracht van kunst

Ontdek ons nieuwe aanbod podiumkunsten 2026–2027! Brabant Menu nodigt ICC’ers, leerkrachten, schooldirecteuren en intermediairs uit voor de Inspiratiedag op 20 november 2025 in Goirle. Met voorstellingen, workshops, inspirerende sprekers én diner. Mis het niet!

Brabantmenu inspiratiedag

Programma

15.30 – 16.00 uur:                                    Ontvangst, inloop

16.00 – 16.10 uur:                                    Welkom

16.10 – 16.50 uur:                                    Scènes voorstelling Halve Verhalen van de Stilte met gesprek over educatie: hoe kijk je naar dans en hoe praat je daar met leerlingen over?

16.50 – 17.10 uur:                                    Vraaggesprek Heleen Terwijn (psycholoog, oprichter IMC Weekendschool) over het belang van podiumkunsten voor kinderen en wat wij – aanwezigen – hiervoor kunnen betekenen.

17.15 – 18.00 uur:                                    Eerste workshopronde met 3 keuzes:

  1. Scènes voorstelling Ik niet op jou van Oortwolk met inhoudelijk gesprek educatie
  2. Kennissessie over Ik zie, ik zie wat jij niet hoort van de Stilte en Philzuid. Hoe werken de makers (choreograaf, componist, muzikanten en dansers) samen in het maakproces? Wat zijn de keuzes die ze maken? En waarom?
  3. Voorstelling ERGENS van Schippers&VanGucht met workshop VTS gesprekstechniek: hoe spreek je met leerlingen over (podium)kunst? Inzicht in Visual Thinking Strategy technieken

18.05 – 18.45 uur:                                    Eenvoudig diner en presentatie voorstellingen 2026-2027

18.50 – 19.35 uur:                                    Tweede workshopronde met 3 keuzes:

  1. Introductie in absurdisme van Theater Artemis met inhoudelijk gesprek over het waarom van absurdisme en betreffende educatie
  2. VOL Voorstelling ERGENS van Schippers&VanGucht met workshop VTS gesprekstechniek: hoe spreek je met leerlingen over (podium)kunst? Inzicht in Visual Thinking Strategy technieken
  3. Toelichting op specifieke mogelijkheden op maat bij Brabant Menu. Denk aan teamtrainingen voor leerkrachten op studiedagen, school-brede thema- of discipline-uitwerking per schooljaar en details over de te boeken voorstellingen van 2026 – 2027.

19.45 – 20.15 uur:                                    Scènes van De Driedaagse van Theater Artemis met inhoudelijk gesprek educatie

20.15 – 20.25 uur:                                    Afsluiting

20.25 – 21.00 uur:                                    Borrel en napraten

Enthousiast geworden? Aanmelden doe je hier: opgave inspiratiedag

De inspiratiedag is inclusief koffie en thee en een eenvoudig diner.

Locatie: cc Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1, 5051 RJ, Goirle. 

Geef je gauw op want vol is vol! 

Save the date
Scroll naar boven